Her er en liste over de bedste resultater leveret af BIK løbere. Listen opdateret og vedligeholdes af Kim Jensen

5 KM Tid       10 KM  ... Tid
           
Morten Graversen 17:32   Morten Graversen   35:18
Brian Højbjerg 18:28   Brian Højbjerg   36:36
Glen Ringkøbing Jensen 18:47   Knud Baastrup   37:49
Knud Baastrup 18:48   Glen Ringkøbing Jensen   38:35
Klaus Grubbe 19:56   Helge Madsen   40:29
Susanne Korsgaard 20:14   Kim Jensen    40:32
Kim Jensen 20:20   Klaus Grubbe   40:34
Dennis Gaarsted 20:29   Susanne Korsgaard   41:28 
Per Holm Larsen 20:38   Peter Balling   41:44 
Louise Korsgaard 20:44   Per Holm Larsen   42:17 
Helge Madsen 20:58   Jesper Skov Kirkegaard   43:17
Jesper Skov Kirkegaard 21:04   Dennis Gaarsted   44:46 
Anna Sleimann 21:36   Morten Hald   45:52
Lars Sleimann 22:12    Erik Penge   46:17 
Kathryn K. Nørremark 24:04   Anna Sleimann   46:29 
      Lars Sleimann   47:24 
      Pia Riber Iversen   47:31 
      Gitte Lundby   48:08
      Jette Nielsen   48:46
      Kathryn Kennedy Nørremark     49:56
      Elsebeth Skov Kirkegaard   51:08
           
Halvmarathon Tid   Marathon   Tid
           
Morten Graversen 1:19:50   Morten Graversen   2:48:20
Brian Højbjerg 1:21:56   Knud Baastrup   2:48:31 
Knud Baastrup 1:23:14   Glen Ringkøbing Jensen   2:58:17
Henrik Helmholt 1:25:52   Brian Højbjerg   2:58:52
Glen Ringkøbing Jensen 1:25:55   Henrik Helmholt   2:59:31
Sven Shepstone 1:27:24    Susanne Korsgaard   3:18:33
Kurt Bjerregard 1:29:49   Peter Balling   3:23:59
Kim Jensen 1:29:49   Helge Madsen    3:24:23
Helge Madsen 1:30:28   Carsten Balle   3:25:26 
Susanne Korsgaard 1:30:34   Bjørn Mogensen Jensby   3:25:58
Alexander Högagard 1:32:20   Gitte Lundby   3:28:47
Jacob Møller Iversen 1:33:32   Klaus Grubbe    3:30:48
Bjørn M. Jensby 1:33:38   Jesper Skov Kirkegaard   3:35:29
Klaus Grubbe 1:33:55   Alexander Högagard   3:36:14
Per Holm Larsen 1:34:36   Per Holm Larsen   3:36:55
Carsten Balle 1:35:15   Thomas Lundager   3.44.59
Peter Balling 1:35:35   Lars Sleimann   3.45.02
Gitte Lundby 1:38:00   Susanne Grøn   3:46:07
Jesper Skov Kirkegaard 1:39:26   Claes Bo Fiskbæk   3.47.38
Thomas Lundager 1:41:54   Anna Sleimann   3:50:55
Jens Krogsfelt 1:42:33   Frank Nørremark   3:53.23
Anna Sleimann 1:42:36    Jette Hårhøj Nielsen   3.55.23 
Lars Sleimann 1:42:54    Kim Jensen   4.00.43
Claes Bo Fiskbæk 1:44:14    Lone Stie Dam   4.04.00 
Pia Riber Iversen 1:44:45    Kathryn Kennedy Nørremark   4.13.21