Her er en liste over de bedste resultater leveret af BIK løbere. Listen opdateret og vedligeholdes af Kim Jensen

5 KM Tid       10 KM  ... Tid
           
Morten Graversen 17:32   Morten Graversen   35:18
Kasper Korsgaard 18:10   Brian Højbjerg   36:36
Brian Højbjerg 18:28   Kasper Korsgaard   37:11
Glen Ringkøbing Jensen 18:47   Knud Baastrup   37:49
Knud Baastrup 18:48   Glen Ringkøbing Jensen   38:35
Klaus Grubbe 19:56   Helge Madsen   40:29
Kim Jensen 20:20   Kim Jensen    40:32
Susanne Korsgaard 20:22   Klaus Grubbe   40:34
Dennis Gaarsted 20:29   Susanne Korsgaard   41:28 
Per Holm Larsen 20:38   Peter Balling   41:44 
Louise Korsgaard 20:44   Per Holm Larsen   42:17 
Helge Madsen 20:58   Jesper Skov Kirkegaard   43:17
Jesper Skov Kirkegaard  21:04   Dennis Gaarsted   44:46 
Anna Sleimann  21:36   Morten Hald   45:52
Kathryn K. Nørremark  24:04   Erik Penge   46:17 
      Anna Sleimann   46:29 
      Lars Sleimann   47:24 
      Pia Riber Iversen   47:31 
      Gitte Lundby   48:08
      Jette Nielsen   48:46
      Kathryn Kennedy Nørremark     49:56
      Elsebeth Skov Kirkegaard   51:08
           
Halvmarathon Tid   Marathon   Tid
           
Morten Graversen 1:19:50   Morten Graversen   2:48:20
Brian Højbjerg 1:21:56   Knud Baastrup   2:48:31 
Kasper Korsgaard 1:22:44   Brian Højbjerg   2:58:52 
Knud Baastrup 1:23:14   Glen Ringkøbing Jensen   3:03:23
Glen Ringkøbing Jensen 1:25:55   Susanne Korsgaard   3:18:33 
Kurt Bjerregard 1:29:49   Peter Balling   3:23:59
Kim Jensen 1:29:49    Helge Madsen    3:24:23 
Helge Madsen 1:30:28   Kasper Korsgaard   3:28:01 
Susanne Korsgaard 1:30:34   Klaus Grubbe    3:30:48
Jacob Møller Iversen 1:33:32   Jesper Skov Kirkegaard   3:35:29 
Klaus Grubbe 1:33:55   Carsten Balle   3:35:52
Alexander Högagard 1:34:30   Per Holm Larsen   3:36:55
Per Holm Larsen 1:34:36   Gitte Lundby   3:41:14
Bjørn M. Jensby 1:34:39   Lars Sleimann   3:45:02
Peter Balling 1:35:35   Susanne Grøn   3:46:07
Jesper Skov Kirkegaard 1:39:26   Bjørn Mogensen Jensby   3.47.26
Anna Sleimann 1.42.56   Claes Bo Fiskbæk   3.47.38
Lars Sleimann 1:43:46   Thomas Lundager   3:51.17
Claes Bo Fiskbæk 1:44:14   Anna Sleimann   3:52:38
Pia Riber Iversen 1:44:45   Frank Nørremark   3:53.23
Søren Dalgaard Christrup 1:45:28   Jette Hårhøj Nielsen   3.55.23
Morten Hald  1.49.43    Alexander Högagard   3:55:28
      Kim Jensen   4.00.43 
      Lone Stie Dam   4.04.00
      Kathryn Kennedy Nørremark   4.13.21